Get Adobe Flash player
Szybki kontakt
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy KAMION

98-324 Wierzchlas,Kamion 7
woj. łódzkie, powiat Wieluń

Tel.: 43 842 27 76
Email: biuro@kamion.pl


 Spływy kajakowe

postheadericon Plener malarski


Piękno tej ziemi stało się inspiracją dla wielu znakomitych artystów malarzy m.in. Śp. Jerzego Dudy-Gracza, którzy od lat przyjeżdżali i nadal przyjeżdżają do ośrodka na ogólnopolskie plenery malarskie jak to sami zwą: "Gdzieś w środku Polski". W swych obrazach utrwalają odchodzącą wieś, jej piękno ale także ciągle trwającą i rozwijającą się przyrode.

„..Tradycja spotkań na plenerach ma wszelkie szanse kontynuacji pod warunkiem, że gromadzić się tutaj będą artyści rozmiłowani w Ojczyźnie i tworzący NOWĄ TRADYCJĘ PIĘKNEGO MALOWNIA PIĘKNYCH OBRAZÓW...” – pisał prof. Jerzy Duda Gracz we wstępie do jednego z katalogów poplenerowych. Te prorocze słowa Profesora mają dzisiaj już symboliczną wymowę
.
Oto są plenery, bywają na nich dobrzy artyści i powstają piękne obrazy. Fakt, że honorowym patronem artystycznym kamiońskich plenerów jest prof. Jerzy Duda Gracz, ma znaczenie dla ich formuły. Spotykają się tutaj artyści którzy wywodzą się z nurtu przedstawiająco-figuratywnego, których obrazy mają punkty odniesienia w naturze i w rzeczywistości.

Plener to spotkanie artystów najczęściej z różnych środowisk twórczych, o odmiennych charakterach twórczych i osobowości, a to oznacza sprawdzanie się, uczenie, poznawanie siebie i innych. Plener to również  szukanie, zapamiętywanie, czerpanie energii, by to co znajdujemy i utrwalamy w zakamarkach naszej pamięci przelać na płótno, by napełnić je wspaniałą energią.

Wybrane prace